Organizasyon Rehberi

Bebek Mevlitleri

Yeni doğan bebeklerin dünyaya gelmesinden ötürü duyulan sevinç, heyecan ve şükranı ifade etmek ve bu mutluluğu akrabalarla, tanıdık ve arkadaşlarla paylaşmak için düzenlenen geleneksel toplantılardan biri de bebek mevlitleridir. Bazı aileler bu organizasyonu bebek 40 günlük olduğunda yaparken, bazıları da daha erken veya daha sonra yapmayı tercih ederler. Organizasyon ekibimiz evinizde veya istediğiniz başka bir mekânda yapmak istediğiniz bebek mevlitleri için de yanınızda olmaktan gurur duyar. Eve bir bebek gelmesinin yaşattığı benzersiz mutluluğu paylaşmak ve Allah’a bu bebeği verdiği için duyulan şükranı göstermek amacıyla yapılan bu mevlit organizasyonları, özellikle davetlilerin sayısı çoksa, iyi bir planlama yapılmasını gerektirir. Fakat sizin bunun için endişelenmenize gerek yok; biz planlama için de, uygulama için de size destek olacağız.

Bebek mevlidi yapmak istediğinizde lohusa şerbeti hazırlamak, bebeğinize özel bir mevlit kıyafeti temin etmek, davetiyeler hazırlamak, mevlidin yapılacağı mekânı düzenleyip süslemek gibi konuları düşünmeniz gerekir. Mevlit şekerleri ve/veya konuklara bugünün hatırası olarak verilecek küçük hediyeler hazırlanması, okuma yapacak hoca (mevlithan) için özel bir köşe hazırlanması, mevlitlerde kullanılması adet olan (varsa gümüş) kaseler gibi malzemelerin temin edilmesi de bebek mevlitleri organizasyonlarının ayrıntıları arasındadır. Organizasyon ekibimiz bütün bu ayrıntılar dışında bebek mevlidi davetlilerine ikram etmek istediğiniz yiyecek ve içeceklerle arzu ederseniz mükemmel bir biçimde servis yapılmasını sağlayacak servis elemanlarını da temin etmektedir. Mevlit için yapılan okumanın hoparlörlerden yayılmasını istiyorsanız mevlidin yapılacağı mekâna bunun için gerekli ve yeterli ses sistemlerinin yerleştirilmesini de ayarlıyoruz. Bebeğinizin mevlit töreni için bakmaya, dokunmaya kıyamayacağınız güzellikte, özenli bir işçilikle yapılmış farklı ve özel aksesuarlar ve hatıra eşyalarının temininde de memnuniyetle yardımcı oluyoruz.

Teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin, hayat şartları ne kadar değişirse değişsin; bazı adetlerin hayatımızda her zaman yeri ve önemi var. Bunlar hayatın sertliklerini, zorluklarını yumuşatan, kaygıları bir süre için de olsa unutturup umut ve mutluluğu pekiştiren şeyler. Bebek mevlitleri de toplumumuzun kültüründe önemli bir yere sahip olan törenlerden biri. Başka birçok organizasyonlarınız için olduğu gibi bebek mevlitleriniz için de en büyük yardımcınız ve destekçiniz olmaktan gururluyuz.

Yukarı! © Organizasyon Rehberi - Tüm Hakları Saklıdır.
Sosyal Ağlar:
FACEBOOK
TWITTER