Organizasyon Rehberi

Davet Organizasyonu

Davet organizasyonu nedir? Davet organizasyon planlaması nasıl yapılmalıdır? Davet organizasyonu ihtiyaç ve gereksinimleri nereden karşılanır?

Belirli bir gün için yapılan hazırlıkları içeren ve yazılı, sözlü olarak misafirlerin davet edilmesi ile gerçekleşen gurup aktivitesine ‘davet organizasyonu’  adı verilmektedir. 40. Yaş gününüz için verebileceğiniz bir davette, firmanızın açılışına misafir katılımcılarının da eşlik etmesi; birer davet organizasyonudur.
Davet organizasyonlarının planlaması, konu ile ilgili çalışmaların yapılması ile başlar. Nişan çiftler arasındaki münasebetin evlilik yolunda ilerlemesi doğrultusunda, ailelerin onayı alınarak yüzük takılmasıdır. Bu mutlu anı paylaşmak isteyen aileler ve çiftler; dostları ve akrabalarının da katılımı ile davet organize edebilirler. Çocuğunuzun 1. Yaş doğum günü için bir davet organizasyonu düzenlediğinizi varsayalım. Davetli kişi sayısını önce belirlemeniz gerekir, böylece doğum günü organizasyonunu evinizde mi yoksa daha büyük bir mekan da mı, yapacağınızın kararını verebilirsiniz. Açıklayıcı olabilecek bir davet organizasyonu planlaması paylaşalım;

  • Misafir ve katılımcı sayısının belirlenmesi
  • Kişi sayısına uygun olarak, organizasyon gerçekleştirilecek mekana karar verilmesi
  • Davetli misafirleriniz için catering ikramı, günün anlam ve önemini belirten pasta seçimi
  • Ses ve ışık sisteminin planlanması
  • Müzik seçiminin yapılması; canlı performans ve ya cd seçimleri
  • Davet öncesi karşılama oluşturulması; oturma planı ve öncesinde var ise; kokteyl planlaması
  • Organizasyona yönelik süslemelerin, kullanılacak öğe ve aktivitelerin uygulama hazırlığı ve seçimi

Davet organizasyonları kalabalık kişi sayısına hitap edebileceği gibi daha sıcak bir ortam olan evinizde az kişi sayısı ile de organize edebilirsiniz. Evinizde vereceğiniz 12 kişilik bir akşam yemeği de, davet organizasyonu olarak kabul edilmektedir. Kullanacağınız servislerden, yemek mönüsüne kadar organizasyon firmaları hizmet vermektedir. Bu özel akşamları, dostlarınızla birlikte kusursuz olarak hatırlamak istiyorsanız, organizasyon firmaları tüm gereksinim ve ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere ekip ve ekipmanları ile yardımcı olacaktır.

Yukarı! © Organizasyon Rehberi - Tüm Hakları Saklıdır.
Sosyal Ağlar:
FACEBOOK
TWITTER