Organizasyon Rehberi

Masa Süslemeleri

Masa süslemeleri nasıl temin edilir? Masa süslemeleri nasıl seçilmelidir? Masa süslemelerine karar verirken, neler dikkate alınmalıdır?

Masa süslemeleri oldukça geniş aksesuar gurubunu içinde kapsayan,  detayları ve gereksinimleri içinde barındıran bir çalışma bütünlüğü olarak algılanmalıdır. Aksesuarların mekana ve düğün konseptine uyum sağlaması önem teşkil etmektedir. Düğün organizasyonunuzun başarılı olması; seçkin bir izlenim yaratması, sıkıntısız geçmesi, birçok ayrıntının birbirine uyum içinde eşlik etmesi ile mümkün olur.Masa süslemeleri nasıl temin edilir?

Masa süslemelerini, organizasyon firmasından hizmet alarak temin etmelisiniz. Bunun öncelikli sebebi;  bütün masa süslemelerinin bir araya toplanarak temin edilebildiği tek adres organizasyon firmalarıdır. Masa süslemeleri içerisinde, şamdan, çiçek, tea-light, supla, isimlik, düğününüze özel peçetelik ve kişiye özel hazırlanan aksesuarlar yer almaktadır. Kişiye özel aksesuarlara örnek olarak; nikah şekeri yerine arzu ettiğiniz biçimde hazırlanmakta olan mumlar veya küçük fotoğraf çerçeveleri olabilir.

Masa süslemeleri nasıl seçilmelidir?

Düğün organizasyonu için kiralanan mekanın ve düğün mevsiminizi öncelikli olarak göz önünde bulundurmalısınız. Masa süslemeleri, havada kalan konuşmalar doğrultusunda seçilmeye çalışılırsa, bu durum istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Organizasyon firmanız ile görüşmeye gittiğinizde örnek masa hazırlanmasını talep edebilirsiniz. Beğendiğiniz arzu ettiğiniz seçimler, fotoğrafları ekli olan dosyaya yazılı olarak aktarılır. Profesyonel organizasyon firmaları, her kalem için ayrı fiyat çıkarmak sureti ile sözleşmeyi hazırlar ve sürprizler ile karşılaşmanızı engellemektedir.

Masa süslemelerine karar verirken, neler dikkate alınmalıdır?

Masa süslemelerine karar vermeden önce masanın kaç kişilik olacağı hakkında bilgi edinin. Açık alan kır düğünü seçilmemiş ise mekanın orijinal masaları kullanabilir. Sekiz kişilik ve on iki kişilik, masaların aynı anda kullanılması gözü yorabilir. Karışık bir masa düzenine sahipseniz, şamdanlardan ziyade, masa üstü çiçeklerini tercih edebilir, masanın çarpıcı dokunuşlarını ise tea-light seçimleri ile tamamlayabilirsiniz. Ayna supla tercih edilmesi masa süslemelerinizin bir kat daha fazla ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Kalabalık düğün organizasyonunuzda numaratör kullanmayı unutmayın. Numaralandırılan masalarda davetlilerinizin yerini bulabilmesi oldukça kolaylaşacaktır.

Yukarı! © Organizasyon Rehberi - Tüm Hakları Saklıdır.
Sosyal Ağlar:
FACEBOOK
TWITTER