Organizasyon Rehberi

Gelin Yolu Süslemesi

Gelin yolu nedir? Gelin yolu süslemesi nasıl olmalıdır? Gelin yolu süslemesi seçiminde nelere dikkat etmelisiniz?

Gelin ve damadın düğün mekanına giriş yaptığı yürüme güzergahına ‘gelin yolu’ adı verilmektedir. Davetliler de çoğu zaman bu yürüme yolu üzerinden alana giriş yapmaktadır. Gelin yolu süslemesi, giriş alanının konumuna, dar ve ya geniş olması baz alınarak düzenlemesi yapılır.

Düz ayak tabir edilen girişlerin, gelin yolu süslemesi kullanılarak mekandan ayrılması; gelin ve damadın girişini görsel açıdan zenginleştirmektedir. Gelin yolu süslemesi için birçok alternatifiniz bulunmaktadır. Tül ve çiçek kombinasyonları, mum süslemeleri ile sofistike bir hava yaratabileceğiniz gibi modern led aydınlatmalar ile ışık yansımaları yakalayabilirsiniz.

Gelin yolu düzenlemeleri seçiminde iki hususta dikkatli olmanız gerekmektedir. Gelinliğiniz kabarık ve hacimli ise dar alanlarda volkan gibi yanıcı görsel materyalleri kullanmamaya çalışmalısınız. Merdiven gibi düşey pozisyon alan, gelin yolu süslemesi içerisinde mum kullanımı da tehlikeli olabilmektedir. Anlaştığınız organizasyon firmasının önerilerini dikkate almanız, bu tür aksiliklerden uzak kalmanızı sağlayacaktır.

Gelin yolu süslemesi; organizasyon firmaları tarafınca değişik görsellerin kullanımı ile beğeninize sunulmaktadır. Size en uygununu bulabilmek için, davetinizde kullanmak istediğiniz aksesuarları göz önünde bulundurarak seçim yapmanız, doğru tercihe yönlendirecektir. Açık alanlarda gelin yolu süslemesi için özgürce seçimler yapabilirsiniz. Merdiven girişlerde kullanacağınız led, tül süslemesi ve çiçek uygulaması, oldukça hoş görünecektir. Gelin yolu süslemesi temasında organizasyon firmaları tarafından davetlilerinizin karşılanması esnasında müzisyenlerde çok sık kullanılmaktadır. Keman ve yan flüt açık alanların vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Gelin yolu sonunda yer alan anı defterleri misafirleriniz tarafından gözden kaçırılmazken,  sizler için iyi dilekte bulunan kişileri de hatırlamanızı sağlar.

Yukarı! © Organizasyon Rehberi - Tüm Hakları Saklıdır.
Sosyal Ağlar:
FACEBOOK
TWITTER