Organizasyon Rehberi

Kumaş Süsleme

Çeşitli alanları süsleme konusunda kullanılan malzemelerden biri de kumaşlardır. Sade ve şık süslemeler için kumaşlara verilen değişik şekil ve modeller kumaşların havasını değiştirerek süslemeler için kullanılmaktadır. Kumaş süsleme bu anlamda son zamanlarda çeşitli açılışlarda ya da kutlamalarda kullanılmaktadır. Özel gecelerde kullanılan sandalye ve masalar için kullanılan kumaş süslemesi mekânlara değişik hava katmaktadır. Sandalyelere giydirilen kumaşlar ufak detaylarla zenginleştirilerek daha şık bir hale getirilmektedir. Kumaş süslemenin önemli olduğu düğün salonları ya da toplantı salonları için günden güne yeni modeller çoğalmaktadır. Yaratıcılık yeteneğinin önemli olduğu bu süsleme çeşidinde süslemeyi yapan kişilerin el becerisi ve yaratıcılıkları ile ortaya harika modeller çıkmaktadır.Kumaş süsleme ağırlanacak misafirleri daha şık bir masa ve sandalye de ağırlayabilmek için oldukça önemli bir detaydır. Çıplak diye adlandırabileceğimiz sandalyeler yerine birbirinden şık kumaşlarla süslenmiş sandalyelerde ağırlamak misafirlere verilen değer bakımından oldukça önemlidir. Kumaş süsleme de kullanılacak kumaşların kaliteleri de verilecek model kadar önemlidir. Kaliteli ve parlak saten kumaşlarla süslenen sandalyeler günün şıklığına şıklık katacaktır. Kişilerin mekân seçimlerinde kumaş süslemesi çok önemlidir. Mekânın rengine ve yapısına uygun renklerde yapılan kumaş süslemesi kişilerin gözüne güzel şekilde hitap ederek kararlarını olumlu yönde etkileyecektir. Kumaş süslemesinde önemli detaylardan biri mekân ile süsleme yapılacak sandalye ve masa arasında renk uyumu yakalayabilmektir. Düğün salonu dekorasyonunda önemli bir yere sahip kumaş süsleme imaj belirleme konusunda önemli bir etkendir. Mekânlarda kaliteyi yansıtmak adına küçük bir detay gibi görünse de kumaş süsleme detayına da dikkat edilmelidir. Bu süsleme işine önem vermeyi göz önünde bulundurarak müşterilere şık ve kaliteli mekanlar sunabilmek için her detaya dikkat edildiği gibi bu noktaya da dikkat edilmelidir.

Düğün organizasyonu, yemek davetleri, bebek odası süslemeleri gibi birçok davet ve organizasyonlarınızda tül süslemelerinden yararlanabilirsiniz. Masa, sandalye giydirme olarak tabir edilen, organizasyonunuz da kullanacağınız ana renkleri de belirlediğiniz tül süslemeleri birçok kumaş çeşidini kapsamakta olsa da ‘tül’ süsleme olarak genelleme yapılmaktadır.
Kır ve bahçe organizasyonlarında görünmesini istemeyeceğiniz alanları kapatmakta tül süslemelerinden yararlanarak oldukça hoş farklılıklar yakalayabilirsiniz. Tavan dekoru, yan dekor, fon olarak da kullanabileceğiniz tül süslemeleri mekanın atmosferini değiştirerek, masalsı bir hava yakalamanıza yardımcı olacaktır. Renk seçimlerinde, beyazın asilliğinden faydalanabileceğiniz gibi, açık alanlarda özellikle kır düğünlerinde pastel renkler, mevsimin renkliliğini, coşkusunu yansıtmakta daha vurgulayıcı olacaktır.

Düğün ve davet organizasyonlarında en sık kullanılan dekorasyon malzemeleri ağırlıklı olarak tül süsleme tabanlıdır. Gelin arabası, sandalye giydirme, gelin yolu, nikah şekeri dahil çok geniş kullanıma sahiptir. Tül süslemelerinizde renk skalasından tam olarak faydalanabilmek isterseniz, profesyonel organizasyon firmaları ile irtibata geçmek en doğru seçenektir. Yemekli davetlerde özellikle tercih edilen masa, sandalye tül süslemeleri, büyük ekipler tarafından uygulanmaktadır. Anlaşmış olduğunuz firmanın yeterli kişi sayısına sahip ekipleri bulunmadığı takdirde, sizi çok büyük bir risk bekliyor olacaktır. Zamanın da, saatinde bitirilememiş bir çalışma;  davetlilerinizi tedirgin olmasına sebebiyet verir.

Tül süslemeleri ile çiçek süslemelerinin beraber kullanımı şıklık yaratmakla beraber, mekana canlılık kazandırmaktadır. Zıt renklerin seçimini ferah ve sade mekanlar için tercih edebilirsiniz. Mekanın kendi dekorasyonu kalabalık veya taş duvarlar ağırlıkta ise tek renk tül seçimi, zerafetinizi yansıtacaktır. Gelinlik ve aksesuarları ile örtüşen seçimler, bütünlüğü yakalamanıza yardımcı olarak göz yormayan, akıcı bir görünüm elde etmenizi kolaylaştırabilir.

Yukarı! © Organizasyon Rehberi - Tüm Hakları Saklıdır.
Sosyal Ağlar:
FACEBOOK
TWITTER